![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Akryl 14277005
*
nr 1427 7005
Filiph Jakobsson
(f. 1988), Sverige
Akryl, Coco Lindsay, "Sailing". Signerad, -19, duk, 40x50cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 18:28:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 08:32:07
1
100 kr
25/10 12:21:32
2
150 kr
25/10 15:43:28
3
200 kr
25/10 18:21:54
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Filiph Jakobsson
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Läs mer om Filiph Jakobsson
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl coco lindsay filiph jakobsson olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Filiph Jakobsson
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Läs mer om Filiph Jakobsson
nr 1427 7005
Filiph Jakobsson
(f. 1988), Sverige
Akryl, Coco Lindsay, "Sailing". Signerad, -19, duk, 40x50cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 08:32:07 | 1 | 100 kr |
25/10 12:21:32 | 2 | 150 kr |
25/10 15:43:28 | 3 | 200 kr |
25/10 18:21:54 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Filiph Jakobsson
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.Läs mer om Filiph Jakobsson
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl coco lindsay filiph jakobsson olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19